Бубнище : Скелі Довбуша

                     

                                                         

Скелі Довбуша – це пам’ятка природи, розташована на висоті 668 м над рівнем моря неподалік від села Бубнище у Долинському районі Івано -Франківської області. Скелі Довбуша являють собою скелясті виступи каменю-пісковику заввишки до 90 м, які утворилися тут понад 70 млн. років тому. Територія пам’ятки поросла буковим та смерековим лісом. За археологічними даними, до поширення християнства тут існувало язичницьке капище, а пізніше тут, ймовірно, був заснований християнський монастир. У XVIIІ ст. це місце облюбували загони карпатського Робін Гуда Олекси Довбуша. Тут переховували вони свої скарби, і переховувалися самі. (Взагалі, складається враження, що у Карпатах нема такого каменю, який не був би пов'язаний з ім’ям Олекси.) 

 
Легендарний край про легендарного ватажка

Скелям Довбуша присвятили чимало легенд та переказів. Ось тільки деякі з них:

  • Найголовніше – в одній зі скель, що за формою нагадує мішок, знаходяться скарби та золото самого Довбуша. Мабуть, саме за ними сюди приїжджають сотні туристів та альпіністів, які так пильно вивчають це карпатське диво природи.
  •  
  • Скелі утворилися, коли помирав смертельно поранений Олекса Довбуш, саме тоді навіть Карпати тремтіли від розпачу і болю утрати.
  •  
  • Праворуч від лівої ущелини, на стрімкій скалі можна побачити силует голови лева. Люди казали, що цей силует з'явився за царювання Данила Галицького (на честь його сина Лева).
  •  
  • Існує камінь, який закриває вхід до потаємної печери, і зрушити з місця його можна тільки промовивши заповітні слова.

Ці легенди і перекази витримали перевірку часом і тільки найулюбленіші дійшли до наших днів. Сьогодні процес народної творчості не припиняється. Сучасні люди не відстають від процесу "легендотворення", завдяки виявам сучасної фантазії були названі такі скелі: "Поцілунок собаки-барабаки", "Майн Кампф", "Шлях самурая", "Корчма при дорозі", "Політ над гніздом зозулі", "Лісоповал", "Валіза Сальвадора Далі". Деякі назви навіяні містикою "Відьма", "Вій", "Чорна рада", "Блукаюча тінь", "Цвіт папороті" та багато інших.

Вартість екскурсії 40 грн з особи.

Виїзд щоп'ятниці в 14:00.

У вартість входить:
- проїзд комфортабельним автобусом з Моршина та зі Стрия;

- екскурсійне обслуговування;

- медичне страхування групи;