Почаїв

Місто Почаїв — невеличке українське містечко в Кременецькому районі Тернопільської області. Відоме через Почаївську Лавру. Місто Почаїв відоме у будь-якому куточку світу. Воно дістало визнання через ту важливу роль, яку відіграє у духовному житті християн. Історія міста пов'язана безпосередньо з історією Почаївської Свято-Успенської Лаври - монастиря, який веде своє літочислення з 1-ої половини XIII ст., у 1883 році отримав статус Лаври.

       Успенська Почаївська лавра -  другий за статусом (після Києво-Печерської лаври) православний монастир в Україні. Величні і в той же час витончені храми лаври зведено на високому пагорбі. До наших днів дійшла легенда про те, як на Почаївській горі двом ченцям і пастухові Івану Босому з'явився образ Божої Матері у вогняному стовпі. На скелі, де, за переказами, бачили Діву Марію, віддрукувалася її стопа, а з цього місця пробилось джерело. Нині Почаївська ікона Матері Божої і відбиток стопи Богородиці є головними святинями монастиря.

       Під час екскурсії по Почаївській Лаврі Ви  матимете  можливість помолитися біля Почаївської ікони Богоматері, попити та придбати цілющої води з Почаївської гори.  Кожен, хто навіть уперше переступає поріг Почаївського Успенського собору, обов’язково побачить бронзовий позолочений ковчег за латунною загорожею. Це місце, огорнуте незбагненною таємницею, немов увібрало в себе палкі молитви нескінченного потоку молильників, що приходять сюди вже не одне століття. Успенський собор вражає багатством золота й лазурі, багатством живопису, багатством ліній, граней, ярусів, геометричних форм, багатством простору.

      Ви також відвідаєте місця, де з'явилася Матір Божа та прослухаєте розповідь монаха про духовну історію цього святого місця.

Бажаючі зцілити душу і тіло, очистити себе від гріхів можуть окунутися в воду невеличкого озера джерела святої Анни.

Древній Кременець зустріне Вас золотоверхими куполами Свято-Богоявленського жіночого монастиря (XVII ст.), Полковою церквою (XIX ст.), костелом Св. Станіслава (XIX ст.), Свято-Миколаївським собором (XVI ст.)

       Кременець відомий як найбільший культурно-освітній центр XІ століття. Його називали "Волинські Афіни", завдяки створеній в 1805 р. Кременецької гімназії (з 1819 р. - ліцей).

      Перша згадка про Кременець датується 1227 роком. А вже 1241 року війська Батия на шляху до Східної Європи наштовхнулися на шалений опір кременчан і, вперше з часів Чингісхана, не змогли зламати спротив захисників замку. Пізніше місто увійшло до складу Литовського князівства, потім - Речі Посполитої.

Вартість екскурсії - 120 грн з особи

У вартість входить: транспортно-екскурсійне обслуговування і групове страхування.

Для жінок з собою мати хустину і спідницю для відвідин Лаври.